Zagrebačke mažoretkinje obranile titulu europskih prvakinja

ZAGREBAČKE mažoretkinje osvojile su europsko zlato u kadetskoj, juniorskoj i seniorskoj skupini, dokazavši da su najbolje među 170 formacija i neformacija s više od 1600 mažoretkinja. Europsko prvenstvo održalo se od 27. do 30. kolovoza u francuskom Albiju.

Iako je konkurencija bila jaka, Zagrebačke mažoretkinje publiku su ostavile bez daha i obranile naslov europskih prvakinja. Prvenstvo je sudilo šest internacionalnih sudaca, a medalje su u pojedinim kategorijama osvojili timovi z Francuske, Slovenije, Rumunjske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Češke.

Od svog osnutka 1993. godine Zagrebačke mažoretkinje osvojile su 14 Europskih prvenstava i 18 Prvenstva Hrvatske. Broje više od 600 članica, a audicije za nove održat će se u dvorani Zagrebačkih mažoretkinja, Palmotićeva 30 u četvrtak 17. rujna u 20 sati i u subotu 19. rujna u 15 sati.