Slovenija se oprostila od futsal Eura nakon potopa od Ukrajine

FUTSAL reprezentacija Slovenije nakon dvije utakmice oprostila se od Europskog futsal prvenstva. Nakon otvaranja protiv prvaka Španjolske, u zagrebačkoj Areni su pred 2500 navijača sa 6:3 poraženi od Ukrajine koja je i prije ogleda sa Španjolcima osigurala četvrtfinale.

> Rumunjska preokretom dobila Češku, Hrvatskoj za prvo mjesto dovoljan remi

> Video - Futsal freestyle ispred lifta: Slovenska zvijezda protiv Ricardinha

> Ništa od spektakla: Zbog štrajka otkazana utakmica Hrvatska ´98 - Francuska ´98

Već u prvih deset minuta igre Ukrajinci su poveli golovima Kločka, Legčanova i Žurbe, a Pavlenko je dodao još jedan za 4:0 na poluvremenu. Legčanov je bio strijelac za 5:0 na početku drugog dijela.

Uz ponovo veliku podršku svojih navijača Slovenci su uspjeli tek smanjiti rezultat. Prvi gol "darovao" im je Legčanov zabivši nespretno loptu u vlastitu mrežu nakon dobre reakcije vratara. Brzo se iskupio golčinom na drugoj strani iz slobodnog udarca za 6:1 i tako otklonio pitanje pobjednika. Do kraja utakmice Slovenci su smanjili na 6:3 golovima Uršića i Čujeca.

Ukrajina i Španjolska u subotu će u posljednjem susretu skupine B odlučivati o osvajaču prvog mjesta.