Split u natopljenom Parku mladeži pred 86 gledatelja sačuvao bod protiv Rijeke

SPLIT je u vrlo lošim uvjetima u Parku mladeži uzeo bod protiv Rijeke, završilo je 1:1.

Uvjeti su bili nenogometni, susret je bio čak blizu odgode, ali je ipak odlučeno da se igra. Velika kiša stvorila je brojne lokve na terenu, a lopta je jedva odskakala od tla.

U takvim uvjetima opasni su bili udarci iz daljine, što je bilo oružje gostiju, a u 25. minuti Riječani su dobili priliku iz kaznenog udarca, nakon što je rukom igrao Glavina. No, Bekim Balaj je loptu poslao preko gola.

Dvije minute potom Split je to kaznio. Kvesić je s lijeve strane iskosa prihvatio jedan ubačaj i svladao Prskala za 1:0, rezultat s kojim se otišlo na predah.

U 56. minuti Albanac Balaj se iskupio za promašeni penal pogotkom glavom za izjednačenje nakon ubačaja Ivana Tomečaka, a blizu preokreta Rijeka je bila u 65. minuti, kad je Sharbini sjajnim udarcem s ruba šesnaesterca zatresao vratnicu. Do kraja se rezultat na kraju nije mijenjao.

Na ljestvici vodi Dinamo s 56 bodova, Rijeka je druga s 47, a Split šesti s 23 boda.