Srbija rutinski preko Acine BiH, Češka tricom četiri sekunde prije kraja šokirala Poljsku

SRBIJA je u jednoj od najzanimljivijih utakmica 2. kola Eurobasketa pobijedila Bosnu i Hercegovinu sa 77:67.

Dobro je utakmicu otvorila BiH, koju vodi hrvatski trener Aco Petrović. Poveli su Teletović i društvo 4:0, ali to je bilo sve od njih. Srbija je uskoro zaigrala puno bolju obranu, te prvu četvrtinu riješila s 12 poena prednosti (28:16). Nastavila je Srbija gaziti i već u drugoj četvrtini je bila na 20 poena razlike, ali do odmora je BiH uspjela smanjiti na 14 razlike.

U drugom dijelu Srbija je rutinski održavala prednost i stigla do druge pobjede. BiH nakon dva kola ima dva poraza. Srbiju je predvodio Stefan Marković s 15 poena, a najbolji strijelac utakmice bio je bosanskohercegovački košarkaš Nihad Đedović sa 17 koševa. Inače, uoči utakmice potukli su se bosanski i srpski navijači.

Italija je neočekivano lako dobila Tursku s 90:75. Talijanima je to druga pobjeda u Sloveniji nakon jučerašnjeg slavlja protiv Rusije. Belgija je nakon produžetka svladala Njemačku sa 77:73, a Češka je bila bolja od Poljske sa 69:68 tricom Bartona četiri sekunde prije kraja.