Stoch povijesnu sezonu okrunio Kristalnim globusom!

ČETVRTIM mjestom na pretposljednjoj dionci Svjetskog kupa skijaša skakača održanom u petak na Planici Poljak Kamil Stoch osigurao je naslov ukupnog pobjednika, te tako okrunio sezonu iz snova. Poljak je na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju osvojio dvije zlatne medalje u pojedinačnoj konkurenciji.

Prije posljednjeg natjecanja, koje je na rasporedu u nedjelju, Stoch ima nedostižnih 147 bodova više od drugog Nijemca Severina Freunda, pobjednika natjecanja na Planici u petak. Time je Stoch postao drugi Poljak koji je osvojio Kristalni globus u konkurenciji skakača, prije njega to je uspjelo samo slavnom Adamu Malyszu, koji je tri puta podizao pehar namijenjen najboljem u sezoni 82001/02, 2002/03, 2006/07).

Pobjedom na Planici Freund je pretekao Slovenca Petera Prevca, koji je zauzeo treće mjesto, na drugom mjestu u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa, uoči posljednjeg natjecanja ima 11 bodova prednosti. Freund je do pobjede u petak stigao s dva skoka od po 137,5 metara što mu je donijelo 2891. bodova, samo 0.3 više od drugog Norvežanina Andersa Bardala (136,5 i 134,5m), a 1.8 više od trećeg Prevca (129,0 i 134,5m). Četvrti Stoch je osvojio 283.9 bodova (131,5 i 134,0m).