Treći prijelaz zaredom Lokosa i Istre: Lokomotiva slavila velikim preokretom

POSLJEDNJU utakmicu 14. kola HNL-a u Zagrebu su odigrali Lokomotiva i Istra. Slavila je Lokomotiva sa 4:2 iako je već nakon 20 minuta gubila 0:2.

Istra je u Kranjčevićevoj povela već u osmoj minuti preko Radonjića, a prednost gostiju udvostručio je Pamić u 20. minuti. Rukavina je pet minuta prije kraja prvog poluvremena smanjio prednost gostiju, a u 49. minuti Doležal je donio izjednačenje Lokomotivi.

Lokosi preokrenuli s bijele točke, Istri zadnjih 20 minuta branio igrač

Preokret je uslijedio u 70. minuti.Vratar Dreven je skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton. Budući da je Pamić iskoristio sve izmjene, na gol je stao igrač Istre Graf, kojeg je s bijele točke matirao Šovšić. Konačan rezultat postavio je Kolar nakon očajne reakcije Grafa u trećoj minuti sudačke nadoknade.

To je već treći prijelaz zaredom na utakmicama Lokomotive i Istre budući da su i posljednje dvije završile pobjedama 3:2 momčadi koja je gubila na poluvremenu.

Velikim preokretom Lokomotiva je skočila na četvrto mjesto s 20 bodova, šest više od sedmoplasirane Istre.