Veić i u petom nastupu na Umagu nije osvojio ni set: Protiv Troickog propustio tri set-lopte i nestao

ANTONIO VEIĆ po peti put je nastup u glavnom turniru Umaga završio u 1. kolu, a kao i u četiri dosadašnja navrata, ispao je bez osvojenog seta, nakon sat i 43 minute igre.

Ali, ovaj put je 25-godišnji Veić, inače 172. na ATP ljestvici, imao priliku barem uzeti set Viktoru Troickom, 53. tenisaču svijeta.

Srbin je pobijedio 7:6(6), 6:1, ali je Veić u tie-breaku prvog seta imao tri uzastopne set-lopte (6:3). Ali, umjesto da set privede kraju, izgubio je pet poena zaredom, a do kraja meča, uzeo je tek jedan gem.

Veić je u prvom setu prvi došao do breaka, ali je i izgubio prednost. Kod 6:5 Troicki je servirao za prvi set, Veić spasio, ali je nakon svega propustio veliku priliku u tie-breaku.

Veić je napravio dva breaka (od četiri šanse), a Troicki četiri breaka (od šest šansi). Meč je trajao jedan sat i 34 minute, a Troicki je na kraju osvojio tek devet poena više (72-63).