Velika pobjeda! Hrvatska U-17 reprezentacija uz dva crvena kartona slavila protiv Španjolske!

U-17 nogometna reprezentacija Hrvatske ostvarila je veliku pobjedu u prvom kolu elitnog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo. U Sinju je pala Španjolska s 3:2.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka. Hrvatska je povela pogotkom Petra Mamića u 45. minuti, a na 2:0 je povećao kapetan Josip Bašić tri minute kasnije. Smanjio je Mario Gonzalez, a zatim je dva gola prednosti Hrvatskoj vratio Fran Brodić. Poraz Španjolaca ublažio je Adam Traore.

Zanimljivo, na susretu su pokazana tri crvena kartona. Hrvatska je ostala bez Ivana Šunjića u 50. i Ante Roguljića u 75. minuti. U sudačkoj nadoknadi pocrvenio je Španjolac Higon.

U drugoj utakmici ove skupine Francuska je sa 4:1 pobijedila Belgiju. Europsko prvenstvo u Slovačkoj izborit će samo prvoplasirana reprezentacija.