Velika večer hrvatskih košarkaša u Euroligi, Albanci u Njemačkoj slavili poraz Partizana

VELIKU večer imali su sinoć hrvatski košarkaši na europskim parketima u najjačem klupskom kontinentalnom natjecanju. Odigrane su utakmice posljednjeg kola u skupinama.

Bojan Bogdanović je s Fenerbahčeom izborio Top 16 Eurolige. Hrvatski je reprezentativac u ključnoj pobjedi protiv Cantua 77:69 ubacio 10 koševa. Prolaz u istoj skupini izborili su i Real Madrid, Khimki i Panathinaikos.

Zoran Planinić je sa 16 koševa pomogao svoj Himki u tijesnoj pobjedi nad Panathinaikosom 78:77, 10 je dodao Krešo Lončar.

Unicaja slavila bez Repeše i Simona

Luka Žorić zabio je 10 poena u slavlju Unicaje protiv Chalona 86:62. Posljednju utakmicu u Euroligi propustili su trener Jasmin Repeša i Kruno Simon, koji su zakasnili na let iz Zagreba gdje su sređivali detalje oko radne dozvole.

Ante Tomić zabio je 12 koševa, ali njegova je Barcelona ipak poražena. U srcu Katalonije moskovski CSKA slavio je sa 78:75.

Leon Radošević je ubacio 11 koševa u porazu svog Lietuvos Rytasa kod Bešiktaša 66:65.

Partizanu opet poraz u produžetku

Partizan je kod Brose Basketsa poražen tek nakon produžetka nakon 80:80 u četiri četvrtine. U nastavku su domaći slavili sa 92:90.  Prije tjedan dana su "crno-beli" također pali u produžetku, protiv Barcelone, a ovim su se porazom oprostili od Europe. U ispunjenoj Stechert Areni našla se i skupina albanskih Ultrasa, navijača Prištine Plisat, koji su uz Nijemce zdušno navijali protiv srpskog kluba.

Večeras svoju vjerojatno posljednju europsku utakmicu igra Cedevita kod Caje Laboral.