Video - Đilkoš show u Nürnbergu: Mandžukić golom i asistencijama osigurao pobjedu Wolfsburgu

TEK drugu gostujuću pobjedu u Bundesligi ove sezone ostvarili su nogometaši Wolfsburga u 26. kolu. Zahvaljujući ponajprije Mariju Mandžukiću koji je bio strijelac i dvostruki asistent svladali su Nürnberg 3:1.

Mario Mandžukić još je jednom pokazao tvrdoglavom treneru Wolfsburga Felixu Magathu da je momčad iz "vučjeg grada“ nezamisliva bez Hrvata, barem ako žele pobjeđivati. Naime, nakon što su domaćini u Nürnbergu poveli 1:0 preko Didavija već u 9. minuti, uslijedio je show Mandže.

Prvo je na odlično ubacivanje Schafera s lijevog boka u padu iz dosta teške situacije glavom poentirao u 15. minuti, da bi svega desetak minuta kasnije odličnim potezom prebacio braniča domaćih i idealno poslužio Helmesa koji je iz voleja s ruba kaznenog prostora zakucao loptu u donji desni kut golmana Nürnberga Schafera. Nakon toga je mogao zabiti i drugi gol, ali je glavom pogodio vratnicu.

U drugom je poluvremenu razigrani Mandžukić još jednom odlično proigrao Helmesa, ovaj puta glavom, a potonji je svojim drugim pogotkom zacementirao pobjedu Wolfsburga. Bile su to 5. i 6. bundesligaška asistencija Marija Mandžukića, te ukupno 9. ligaški gol ove sezone.

Iličević strijelac u porazu HSV-a

Nažalost, premijerni pogodak Ive Iličevića u dresu HSV-a stigao je kod rezultata 3:0 za goste iz Freiburga za koje je Ivan Santini u igru ušao tek u 89. minuti. Inače, čini se da je Iličević zgoditak postigao iz nedosuđenog zaleđa, a ovaj poraz novi je težak udarac za momčad iz Hamburga koja je došla u situaciju da će se do kraja boriti za goli prvoligaški život.

S druge strane, Freiburg je sa 7 bodova iz zadnja tri kola iz gotovo bezizlazne situacije došao na bod od pozicije koja garantira opstanak u njemačkoj nogomentoj eliti. Dodajmo da je za domaće cijeli susret odigrao i Mladen Petrić, a ''istaknuo se'' promašajem početkom drugog poluvremena kada je s nekoliko metara na drugoj vratnici neometan uputio loptu u gol-aut...

Derbi kola su na Bay-Areni odigrali domaći Bayer i Borussia iz Mönchengladbacha, a slavili su gosti na krilima Reusa koji je prvo u 7. doveo goste u vodstvo, a potom nakon poravnanja Kiesslinga u 75. minuti, dvije minute prije isteka 90. u kontri prošao dvojicu braniča "apotekara“, te pravovremeno uposlio De Camarga koji rutinski obilazi vratara i zabija za pobjedu.

Pohod prema obrani naslova prvaka nastavila je dortmundska Borussija koja je s minimalnih 1:0 nadigrala Werder. Gosti iz Bremena zaigrali su s najmlađom momčadi u klupskoj povijesti (prosjek 23 godine i 180 dana), a jedini strtijelac bio je Kagawa kojem je ovaj 17. bundesligaški pogodak bio prvi koji je postigao udarcem glavom.

U preostalom dvoboju Augsburg je okrenuo vodstvo Mainza, te pred svojim navijačima došao do vrijedne pobjede u borbi da se ekspresno nakon jedne sezone ne vrati u drugu Bundesligu.

Kasnije igraju Hertha i Bayern.

Bundesliga, 26. kolo:

Nürnberg – Wolfsburg 1:3 (Didavi 9 / Mandžukić 15, Helmes 24, 53)

Bayer Leverkusen – Borussia Mönchengladbach 1:2 (Kiessling 75 / Reus 7, De Camargo 88)

Borussia Dortmund – Werder 1:0 (Kagawa 8)

HSV – Freiburg 1:3 (Iličević 74 / Flum 20, Caligiuri 43, Makiadi 72)

Augsburg – Mainz 2:1 (Koo 43, Langkamp 51 / Allagui 36)