U 31. KOLU Bundeslige Borussija Dortmund slavila je protiv Schalkea 2:1. Nakon Bayerna Borussija je srušila još jednog ljutog rivala Schalke. Inače, ovo je bila 25. utakmica Borussije bez poraza, što je sada novi rekord u Bundesligi.

"Rudari" su poveli u 9. minuti preko Farfana. Međutim, do poravnanja rezultata trebalo je čekati do 17. minute kada je Poljak Lukasz Piszczek matirao Unnerstalla prekrasnim udarcem. Inače, to je Piszczeku bio četvrti gol ove sezone.

Borussia je pobjedu osigurala u 63. minuti pogotkom kapetana Kehlea, a zanimljiva je tradicija koja kaže da kada Hehl zabije Borussija onda ne gubi. Od 17 utakmica u kojima je kapetan "žuto-crnih“ poentirao, Borussija je dobila njih 12, a preostalih pet okončano je remijem. Ivan Perišić ušao je u 81. minuti umjesto Poljaka, Blaszczykowskog.

Augsburg slavio protiv Wolfsburga

Wolfsburg je ponovno u rezultatskoj krizi. Momčad Felixa Magatha upisala je treći uzastopni poraz, a ovog puta Augsburg je bio bolji od "vukova". Gosti su slavili 2:1.

U 13. minuti branič Wolfsburga Madlung napravio je veliku pogrešku u obrani, što je gostujuća momčad iskoristila i povela 1:0. Međutim, napadački duet Wolfsburga Mandžukić – Helmes proradio je u 27. minuti kada je Mandža spustio glavom Helmsu, koji je iz okreta pogodio mrežu Augsburga.

Pravi šok za Wolfsburg dogodio se u 88. minuti kada su gosti preko Langkampa poveli 2:1. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Ćorluka prvi put nakon ozljede u sastavu: Bayer remizirao protiv Herthe

Bayer Leverkusen propustio je matirati Hertu, iako je imao vodstvo od 2:1, jedanaesterac i igrača više. Prvo je Rolfesu gostujući golman Kraft obranio penal, zatim je Torun iz dvije kontre okrenuo rezultat za Herthu, a "apotekari" su do boda došli golom Kieβling u 84. minuti.

Vedran Ćorluka gledao je utakmicu s klupe.

Južnokorejska nada Sun zabio za pobjedu HSV-a

Korak bliže opstanku u Bundesligi napravio je HSV, koji je bio bolji od Hannovera 1:0. Jedini strijelac bio je Son, a od dvojice Hrvata u redovima hamburške momčadi Ivo Iličević je igrao do 72. minute, dok Mladen Petrić nije bio niti na klupi.

Kaiserslautern 21 utakmicu bez pobjede

Krasimir Balakov će definitivno sljedeće sezone voditi drugoligaški klub. Naime, njegova momčad Kaiserslautern poražena je na protiv Nurnberga 2:0, a ovo je Balakovoj momčadi 21 utakmica bez pobjede što je drugi takav negativan niz u povijesti. Lošija je po tom pitanju bila tek Tasmania Berlin koja je daleke 1966. odigrala 31 susret u elitnom rangu njemačkog nogometa bez ijedne pobjede.

Bundesliga, 31. kolo:

Schalke – Borussija Dortmund 1:2 (Farfan 9 / Piszczek 17, Kehl 63)

HSV – Hannover 1:0 (Son 12)

Kaiserslautern – Nürnberg 0:2 (Didavi 42, Pekhart 73)

Bayer Leverkusen – Hertha 3:3 (Schürrle 44, Kieβling 51, 84 / Lasogga 62, Torun 71, 77)

Wolfsburg – Augsburg 1:2 (Helmes 27 / Oehrl 13, Langkamp 88)