hnl

ANKETA Ovo je novi sporni detalj s Rujevice. Je li Hajdukov gol za pobjedu regularan?

NI DVA dana nakon ludog derbija 16. kola HNL-a između Rijeke i Hajduka (2:3) na Rujevici ne stišavaju se rasprave o toj utakmici.

Hajduk je poveo golom Livaje u 45. minuti, da bi Rijeka u nastavku okrenula preko Drmića u 54. i Murića iz penala u 79. minuti. No Livaja je pet minuta kasnije također iz penala izjednačio, da bi pobjedu Splićanima u osmoj minuti sudačke nadoknade donio Jan Mlakar.

Nakon ubačaja iz kornera, u šesnaestercu Rijeke bila je velika gužva. Lopta je došla do Ljubičića, koji je prebacio u sredinu, a Mlakar je s dva metra glavom ugurao loptu u gol. Loptu je prema Ljubičiću uputio Livaja, koji je bio u duelu s Drmićem, a Rijekin igrač je tom prilikom pao na travnjak.

"Ovdje nema ništa sporno, vidi se da je Livaja pratio let lopte dok mu je Drmić iza leđa, zabija se u njega i pada", rekao je u emisiji Stadion HTV-ov sudački ekspert Marijo Strahonja.

Elez povukao Velkovskog za dres

U tom duelu zaista nije bilo ništa sporno, ali jest u onom koji se odvijao pola metra dalje. Na društvenim mrežama i na portalu Novog lista pojavila se snimka iz drugoga kuta, najvjerojatnije s jedne od HNS-ovih kamera, na kojoj se jasno vidi kako Josip Elez u skoku povlači za dres Darka Velkovskog i tako ga onemogućuje da u skoku dođe do lopte, koja mu prolazi iznad glave te dolazi do Livaje.

Taj kut ne vidi se u sažetku koji je HNTV objavio na svojem YouTube kanalu, ali se Elezovo potezanje za dres jasno vidi na 6:47 i možete ga pogledati OVDJE.

Podsjetimo, utakmicu su obilježila dva utrčavanja navijača na teren, u 45. minuti i na kraju utakmice. Kod prvog utrčavanja navijača koji je krenuo na Stefana Simića na travnjak je oborio Marko Livaja, koji je tom prigodom pretrčao pola terena da bi ga dohvatio. Livaja je par trenutaka kasnije dobio žuti karton zbog provociranja domaćih navijača, nakon što je zabio gol, ali sudac Tihomir Pejin mu nije želio dati drugi žuti karton zbog konfrontacije s navijačem.