Bivši Dinamovac uveo klub u Ligu prvaka s dvije golčine. Pogledajte ih

NOGOMETAŠI Slovana iz Bratislave izborili su mjesto kao sudionici ovosezonske Lige prvaka. Oni su pred svojim navijačima bili bolji od danskog Midtjyllanda rezultatom 3:2. Junak prvog ulaska Slovana u najjače klupsko natjecanje je hrvatski ofenzivni veznjak Marko Tolić.

Tolić je bio dvostruki strijelac protiv Midtjyllanda, što je slovačkom sastavu bilo dovoljno za povijesni uspjeh jer je prva utakmica u Danskoj završila rezultatom 1:1. Tolić je zabio dva sjajna gola, prvi nakon što je lažnjakom poslao čuvara u prazno, a drugi udarcem s distance. Pogledati ih možete OVDJE i OVDJE.

Tolić je u 34. minuti doveo Slovan u vodstvo od 1:0, da bi potom Simsir u 41. i Franculino u 50. pogodili za preokret. No u 81. minuti je Tolić novim golom s ruba kaznenog prostora poravnao na 2:2, da bi Barseghjan pet minuta poslije pogodio za završni preokret.