Blamaža nekad prvog strijelca HNL-a. Dobio crveni, a nije ni ušao u igru u Serie A

NAPOLI je po tko zna koji put ove sezone razočarao svoje navijače, odigravši 0:0 s Monzom. Aktualni prvak Italije je još i dobro prošao jer je Alex Meret u 68. minuti obranio kazneni udarac koji je izveo kapetan Monze Matteo Pessina. Hrvatski napadač Mirko Marić kod gostiju nije ulazio u igru, ali je uspio zaraditi crveni karton u završnici dvoboja zbog nedoličnog ponašanja. Napoli je s 28 bodova šesti, a Monza ima 22 boda i nalazi se na 11. mjestu.

Marić je u Monzu stigao iz Osijeka u ljeto 2020. za sedam milijuna eura. Sezonu prije toga je s 20 golova bio na vrhu ljestvice strijelaca HNL-a, uz Antonija Čolaka i Miju Caktaša, no titula najboljeg strijelca službeno je pripala Čolaku jer je odigrao najmanje minuta. Ove sezone Marić ne igra puno, uglavnom ulazi s klupe. Zabio je samo jedan pogodak.