Blanka Vlašić preskočila 204 centimetra, Hrvatska i dalje u Drugoj ligi

HRVATSKA atletska reprezentacija osvajanjem šestog mjesta na ekipnom natjecanju Europskog prvenstva u Drugoj ligi (trećem razredu) u slovačkoj Banskoj Bystrici izborila je ostanak.

Hrvatska je natjecanje okončala sa 174 boda, a u niži, četvrti razred ispali su Bugarska sa 163 boda i Cipar sa 140 bodova. Prvo mjesto osvojila je Litva sa 216 bodova, te je, kao i druga Irska sa 200,5 bodova osigurala promociju u Prvu ligu, odnosno drugi razred ekipnog prvenstva Europe.

Najbolja hrvatska atletičarka Blanka Vlašić pobijedila je u natjecanju skoka u vis s preskočena 204 centimetra, te je Hrvatskoj u toj disciplini donijela očekivanih 8 bodova. Druga je bila Bugarka Venelina Veneva s preskočenih 190 centimetara.

Maksimalan učinak ostvario je i Jurica Grabušić u utrci na 110 metara prepone. Grabušić je pobijedio s rezultatom 13.69, što znači da ga je 7 stotinki sekunde dijelilo od norme za Svjetsko prvenstvo. U utrci na 5000 metara za atletičarke Lisa Stublić je osvojila drugo mjesto (16:26.28), popravivši za 92 stotinke hrvatski rekord koji je dosad bio u vlasništvu Ljiljane Ćulibrk.