Bundesliga

BORUSSIA (D) - BAYERN 2:3 Lewandowski u Bayernovom preokretu zabio 19. gol Borussiji

BAYERN je u 7. kolu Bundeslige kao gost savladao Borussiju Dortmund rezultatom 2:3.

Dortmund je poveo preko Reusa u 45. minuti, ali je Bayern u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena golom Alabe stigao do izjednačenja. Vodstvo Bayernu donio je Lewandowski pogotkom u 48. minuti. U završnici susreta Sane je pogodio za 3:1, a konačnih 3:2 postavio je Haland.

Šanse su se redale od prve minute

Novi Der Klassiker od početka je ponudio velika uzbuđenja. Bayern je već u prvoj minuti imao stopostotnu šansu nakon što se Gnabry sjajno oslobodio Hummelsa, a onda je Lewandowski šutirao iskosa pored gola. Gnabry je bio ljut na Poljaka jer je smatrao da se nalazi u boljoj poziciji za udarac.

U 12. minuti ozbiljno je zaprijetio Dortmund. Nakon kornera je šutirao Akanji, ali Neuer je obranio njegov udarac.

Sjajnom intervencijom uzvratio je Burki dvije minute kasnije nakon udarca Goretzke.

Potom je svoju sreću iskušao Haland. Igrala se 17. minuta kada je Norvežanin bio u prilici, ali rezultat se nije promijenio.

Haland je bio u još boljoj šansi u 21. minuti, ali ponovno je bio neprecizan.

Potom je Bayern uspio postići gol. Mrežu je u 24. minuti pogodio Lewandowski, ali gol je poništen zbog ofsajda.

Novu veliku šansu imao je Bayern u 28. minuti. Ponovno je Goretzka pokušavao, a Burki branio.

Lewandowski ima nevjerojatan učinak protiv bivšeg kluba

Obje momčadi su još nekoliko puta bile u prilici za gol, ali na prvi zgoditak čekalo se sve do 45. minute, kada je Reus na asistenciju Guerreira pogodio za 1:0.

Bayern nije dozvolio domaćinu da s prednošću ode na odmor. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade dosuđen je slobodan udarac za goste. Gnabry je kratko dodao loptu Alabi koji je snažno šutirao, a lopta je na putu ka golu pogodila Hummelsa i prevarila Burkija te završila u mreži. Tako se na odmor otišlo uz rezultat 1:1.

Bayernu su bile potrebne samo tri minute igre u drugom dijelu da dođe do prednosti. Strijelac je bio Lewandowski kojem je to bio čak 19. gol u 22. utakmici protiv bivšeg kluba. Ujedno, to mu je bio 13. gol u 11. nastupu u svim natjecanjima ove sezone.

Samo dvije minute kasnije Coman je šutirao s distance i pogodio stativu Dortmundovog gola.

U 58. minuti ponovno se istakao Burki koji je obranio novi Comanov pokušaj.

Bayern ostaje na prvom mjestu

Novu veliku šansu za izjednačenje Dortmund je imao u 68. minuti, ali Reus nije uspio savladati Neuera.

Šanse su se redale sve do 80. minute, kada je Sane pogodio za 3:1.

Činilo se da će tada biti kraj uzbuđenjima, ali samo tri minute kasnije Haland je pogodio za 3:2.

Fenomenalnu priliku za povratak Dortmunda imao je Reus u 86. minuti, ali šutirao je glavom preko gola.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Lewandowski je još jednom zatresao mrežu Dortmunda, ali gol mu je još jednom poništen. Na kraju je ostalo 3:2 za Bayern.

Bayern je zadržao prvo mjesto na tablici s 18 bodova, dok je Dortmund ostao na trećem mjestu s tri boda manje.