hrvatska reprezentacija

Brozovićevo bacanje u kaljužu Poljuda. Pogledajte jedan od poteza utakmice

HRVATSKA je dramatičnom pobjedom 1:0 nad Rusijom na Poljudu gostima u zadnjem kolu kvalifikacija uzela prvo mjesto skupine te se izravno plasirala na SP, a njih poslala u baraž.

Fedor Kudrjašov zabio je odlučujući autogol u 81. minuti i tako Hrvatskoj dao zasluženu pobjedu, ali pitanje je kako bi se utakmica završila da nije bilo sjajnog poteza Marcela Brozovića 50 minuta ranije.

Nakon kornera Hrvatske loptu je uzeo ruski golman Matvej Safonov te odmah odličnim proigravanjem na centru našao Aleksandra Golovina u trku prema golu Hrvatske.

S obzirom na to da je ovo bilo u jeku napada Hrvatske, Golovin je sprintao praktički sam prema vratima domaćina, kada se odjednom kod njega stvorio Marcelo Brozović te mu se požrtvovnim i efektnim bacanjem u noge u kaljuži kišom natopljenog travnjaka uzeo loptu.