ABA LIGA

Cibona skoro okrenula veliki zaostatak protiv Igokee, ali je na kraju izgubila

U PRVOJ utakmici 11. kola ABA Lige Igokea je u petak pobijedila Cibonu u Zagrebu 88:80.

Najbolji kod Cibone bio je Filip Bundović s 23 poena, Scott Michael Reynolds je dodao 21, a Roko Prkačin 14. Igokeu je predvodio Stefan Pot sa 16 ubačaja, a Anthony Clemmons je ubacio 13 koševa.

Cibona je dobro otvorila utakmicu i nakon osam minuta je vodila 21:15, no Igokea do kraja prve četvrtine dolazi na 23.22. U drugoj četvrtini Igokea serijom od 11:0 između 14. i 16. minute dolazi u vodstvo od 13 koševa (39:26).

Cibona se nakon toga nije vratila iako je imala sjajnu zadnju četvrtinu. Na ulasku u zadnji period Igokea je imala +19, a Cibona je uz pomoć mladih igrača stigla do -6 nakon trice Tonija Nakića. Ipak, Amerikanci su mirno priveli utakmicu kraju.

Igokea sada ima osam pobjeda i dva poraza i druga je na ljestvici s 18 bodova, dok je Cibona sa samo tri pobjede i osam poraza na devetom mjestu i ima 14 bodova.