Čileanci korak bliže ulasku u povijest: U paklu Aztece Universidad izvukao remi protiv Chivasa

MEKSIČKI Chivas i Universidad de Chileo remizirali su, odigravši 1:1, u prvoj polufinalnoj utakmici Cope Libertadores (južnoamerička inačica nogometne Lige prvaka).

Glavom je Rafael Olarra postigao vodeći gol za čileanski sastav u 48. minuti utakmice nakon smušenosti u obrani domaćina, da bi samo četiri minute kasnije konačan izjednačenje pogodio, također glavom, Omar Arellano. Precizan je bio nakon ubacivanja iz kuta.

Uzvratna utakmica igra se sljedećeg utorka u Santiagu, a ukupni pobjednik po prvi će se puta u klupskoj povijesti izboriti finalnu utakmicu.

Podsjetimo, drugi polufinale igraju Internacional (pobjednik iz 2006.) i Sao Paulo, trostruki osvajač naslova ovog natjecanja (1992., 1993., 2005.).

Bila je ovo prva utakmica turnira nakon prekida uzrokovanog Svjetskim prvenstvom. Iako je Chivas klub iz Guadalajare susret je igran na stadionu Azteca u Ciudad de Mexicu gdje stanuje velik broj navijača te momčadi.