Crvena zvezda ušla u Ligu prvaka

AKTUALNI prvak Srbije Crvena zvezda u drugoj utakmici doigravanja za Ligu prvaka na punoj Marakani u Beogradu rezultatom 2:0 bila je bolja od norveškog prvaka Bodo/Glimta. Zvezda je tako preokrenula zaostatak od 2:1 iz prve utakmice i plasirala se u Ligu prvaka. Golove su zabili Bruno Duarte u 26. i Uroš Spajić u 59. minuti.

Zvezda je potpuno nadigrala Norvežane i zasluženo prošla dalje. Gosti su samo tri puta šutirali prema golu Marka Ilića, a domaćini su imali čak 17 udaraca. Beograđani su poveli nakon što je angolski krilni napadač Milson izborio kazneni udarac, a Brazilac Duarte bio je precizan s bijele točke i tako ukupni rezultat izjednačio na 2:2.

Samo nekoliko minuta kasnije Zvezda je mogla do ekspresnog preokreta, ali Nigerijac Peter Olayinka glavom je pogodio prečku. Pogodak odluke djelo je domaćeg kapetana Spajića. Slovenski reprezentativac Timi Max Elšnik ubacio je iz kornera, a na prvoj stativi najviši je bio Spajić, koji je skrenuo loptu u mrežu.