Mlada Hrvatska nadoknadila 0:2 protiv Danske, pa doživjela potop i ostala bez Eura

HRVATSKA U19 reprezentacija doživjela je težak udarac u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. U skupini prve faze izgubila je od Danske s 5:2 u 3. kolu i s četiri boda zaostaje za stopostotnim Dancima i Latvijom koja ima bolju gol razliku. Time je ostala bez plasmana u drugi krug.

Poulsen je u 10. i 47. minuti zabio za 2:0, a od 51. Hrvatska je igrala s igračem manje nakon isključenja nekadašnjeg juniora Dinama Sandra Kulenovića.

Javorčić je u 61. minuti ipak zabio za smanjenje zaostatka, a samo dvije minute kasnije Špikić je pogodio za 2:2!

No, nakon što je su obavili izmjene, Danci su u posljednjih 15 minuta slomili Hrvatsku. U 73. su iz jedanaesterca vratili vodstvo golom Winda, Rasmussen je u 79. donio 4:2, a Wind pogotkom u 90. zaključio priču.