Egipat je s 15 razlike deklasirao Kongo. Evo zašto je to sjajna vijest za Hrvatsku

EGIPAT je 2. kolu skupine B Afričkog kupa s 34:19 pobijedio Kongo te tako došao do druge pobjede u dva dosad odigrana susreta na ovom natjecanju. Momčad Egipta u prvom kolu je slavila protiv Gvineje. Ove dvije pobjede Egipta su sjajna vijest i za hrvatsku rukometnu reprezentaciju.

Naime, egipatski uspjeh mogao bi biti ključ za odlazak na kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre u Parizu ove godine ako Hrvatska plasman ne izbori preko Europskog prvenstva.

Afrički prvak ide izravno na Olimpijske igre, a domaćini su favoriti turnira, koji su osvojili u prethodna dva izdanja. Ako Egipat osvoji prvenstvo Afrike, Hrvatska će automatski ići na kvalifikacijski turnir u ožujku budući da se Egipat nalazi među šest momčadi koje su na Svjetskom prvenstvu bile ispred nje. Sve kalkulacije o plasmanu Hrvatske pročitajte OVDJE.