Figo napao izbornika Portugala: Ne možeš s Ronaldom na klupi osvojiti SP

PORTUGAL je ispao od Maroka u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva porazom 1:0. Bila je to posljednja utakmica Cristiana Ronalda (37) na svjetskim prvenstvima, koju je završio u suzama. Ronaldo je u igru ušao u 51. minuti pri rezultatu 1:0 za Maroko, no nije uspio vratiti svoju momčad u utakmicu. Njegovo ponovno izostavljanje iz prvog sastava kritizirao je Luis Figo:

"Ne možete osvojiti Svjetsko prvenstvo s Cristianom Ronaldom na klupi. Pobjeda protiv Švicarske? Sjajno! Ali možete li to napraviti svaku utakmicu? Ne. Ostaviti Ronalda na klupi bila je greška. Menadžer i njegov tim su odgovorni za ovaj poraz", rekao je Figo, koji je ovim riječima direktno udario na portugalskog izbornika Fernanda Santosa.

Ronaldo je prvi put završio na klupi u osmini finala u pobjedi Portugala 6:1 nad Švicarskom. Tada je tri gola zabio Goncalo Ramos, njegova zamjena. Ronaldo je u toj utakmici igrao od 74. minute. Santos je Ronalda ostavio na klupi protiv Maroka, a Portugal je nakon toga ispao u četvrtfinalu.