Hajduk pobijedio Mađare u utakmici s promijenjenim pravilima. Livaja zabio dva gola

NAKON pobjede protiv slovenskog Radomlja, Hajduk je pod vodstvom novog trenera Ivana Leke na priprema u Istri bio bolji i od mađarskog prvoligaša MOL Fehervara. Bijeli su slavili rezultatom 3:2. Dva gola zabio je kapetan Marko Livaja, a jedan Emir Sahiti.

U ovoj utakmici odigrana su dva poluvremena od 60 minuta kako bi treneri značajniju minutažu mogli dati što većem broju igrača. Leko je u prvih sat vremena koristio sljedeći sastav: Sentić, Awaziem, Borevković, Melnjak, Mikanović, Sahiti, Grgić, Kalik, Krovinović, Mlakar, Livaja.

Početak utakmice bio je vrlo dinamičan. Livaja je zabio iz penala u sedmoj minuti, a Mađari su se vratili preko Kenana Kodre, koji je također zabio iz penala tri minute nakon Livaje, kojem je jednako dugo trebalo za novi gol.

Kapetan Hajduka lijepo je pogodio za 2:1 u 13. minuti. U 25. minuti Sahiti je nakon asistencije Mlakara lijepo prebacio golmana Fehervara, čime je Hajduk stekao nedostižno vodstvo. Prije poluvremena Kodro je ponovno zabio za konačnih 3:2.