Hajdukovi navijači na Fejsu: Ovog što radi Šimunić nema ni u Mozambiku. Hvala mu

HRVATSKA U-19 reprezentacija izgubila je 3:1 od Češke na startu elitne runde kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Iako su izabranici Josipa Šimunića u utakmici koja se igrala u Portugalu poveli u 29. minuti golom Lokomotivinog stopera Mateja Matića, Česi su samo tri minute kasnije poravnali preko Lukasa Ambrosa.

U drugom dijelu su Matej Sin u 56. i Daniel Šmiga u 86. minuti donijeli pobjedu Česima. Hrvatskoj su porazom značajno umanjene šanse za plasman na Euro jer će samo prvoplasirana ekipa iz skupine imati tu čast. U grupi su još Portugal i Švedska, a sve utakmice odigrat će se u idućih šest dana u Portugalu.

Izbornik reprezentacije Josip Šimunić koristio je samo tri igrača Hajduka, ekipe koja je u ovom uzrastu izborila polufinale Lige prvaka za mlade. Cijeli susret je odigrao Roko Brajković. Mate Antunović igrao je do 62. minute, a Marko Capan odigrao je posljednjih pola sata. Borna Buljan i Niko Đolonga susret su odgledali s klupe.

Hajdukovci bijesni na Šimunića

Navijači Hajduka ljutiti zbog, po njihovom mišljenju, Šimunićevog ignoriranja mladih hajdukovaca, zasuli su službeni Facebook HNS-a bijesnim i sarkastičnim komentarima. Prenijet ćemo neke od njih.

''Ako je jedan klub prvak u svim mladim kategorijama već dvije godine, kako to da taj klub nije najzastupljeniji u mladim reprezentacijama?''

''Da igrači koji su prvaci par godina u U-19 uzrastu i igraju polufinale LP za mlade i čak igraju prvu HNL redovno nemaju mista pored nekih koji ne znaju dva na nogu?''

''Capan kapetan juniora Hajduka, polufinalist Lige prvaka i prvaka Hrvatske, a uz to već skoro standardni igrač Hajduka, rezerva igračima iz Dubrave i Jaruna. Ovo nema ni u Mozambiku.''

''Hvala Šimuniću i Jarniju što nam čuvaju naše juniore za polufinale u Genevi. Noa, Mate, Roko, ajte doma, čeka vas AC Milan u polufinalu, manite se pizdarija.''