Hrvatska je pobijedila Sloveniju. Evo što joj sad treba za Olimpijske igre

HRVATSKA košarkaška reprezentacija u prvoj utakmici kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre u Parizu u Pireju je nevjerojatnom igrom deklasirala Dončićevu Sloveniju 108:92 i napravila je ogroman korak prema polufinalu turnira. Najbolji pojedinac u hrvatskoj momčadi bio je kapetan Dario Šarić, koji je ostvario triple-double učinak.

Hrvatske košarkaše već u srijedu od 16:30 čeka drugi dvoboj grupne faze protiv reprezentacije Novog Zelanda, a pobjeda u tom dvoboju donosi plasman u polufinale s prvog mjesta. Slovenija će protiv Novog Zelanda igrati u četvrtak. U skupini B u Pireju nalaze se Dominikanska Republika, Egipat i Grčka.

Dominikanci su pobijedili Egipat, a Grci, favoriti te skupine i cijelog ovog mini-turnira, nisu još igrali. Ako osvoji skupinu, Hrvatska će igrati protiv drugoplasiranog iz skupine B u polufinalu, kao što će prvoplasirani iz skupine B igrati protiv drugoplasiranog iz naše skupine. Na Olimpijske igre ide samo pobjednik u finalu.