Hrvatska nakon drame peteraca saznala suparnika za novu medalju u vaterpolu

VATERPOLSKA reprezentacija Mađarske svladala je Italiju u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Parizu. Nakon četiri četvrtine rezultat je bio 9:9, ali su Mađari bili uspješniji u izvođenju peteraca s 3:1. Čitava utakmica bila je napeta, a Talijani su se uspjeli malo odvojiti početkom treće četvrtine s pet golova u nizu. No Mađarska se vratila i gledali smo dramu do samog kraja.

Ovo je važna vijest za Hrvatsku jer će joj pobjednik ovog para biti protivnik u polufinalu. Susret je na rasporedu u petak u 19:35. Podsjetimo, u drugom polufinalu susret će se Srbija i SAD. I jedni i drugi su nakon ogromnih drama prošli među četiri najbolje ekipe turnira.

Aktualni olimpijski prvaci su Srbi koji su uzeli zlato i u Tokiju i u Rio de Janeiru. U Brazilu je baš Hrvatsku svladala u finalu. Hrvatska je na Igrama uzela još zlato u Londonu i srebro u Atlanti. Najtrofejnija u povijesti, što se muške konkurencije tiče, jest Mađarska sa 17 medalja, od čega devet zlata.