Hrvatska primila najbrži gol Svjetskog prvenstva u Kataru

HRVATSKA reprezentacija u 2. kolu skupine F Svjetskog prvenstva u Kataru 4:1 pobijedila Kanadu, koja je povela već u drugoj minuti golom svoje najveće zvijezde Alphonsa Daviesa. To je najbrži gol postignut na ovom Svjetskom prvenstvu - Davies je zabio nakon samo 68 sekundi.

Hrvatska je na prošlom Svjetskom prvenstvu u Rusiji još ranije primila gol. Mathias Jorgensen zabio je nakon samo 57 sekundi za vodstvo Danske u osmini finala, ali tada je Mario Mandžukić uzvratio već u 4. minuti, a Hrvatska je naposljetku prošla na penale i dogurala sve do finala.

To je i prvi gol koji je Kanada postigla u povijesti na SP-ima, nakon što je nastup u Meksiku 1986. okončala s tri poraza i gol-razlikom 0:5, a u prvoj utakmici u Kataru izgubila od Belgije 1:0 unatoč puno boljem dojmu i jedanaestercu koji Davies nije uspio realizirati.