Talenti Bayerna, Dinama i Hajduka zabijali u golijadi U-19 hrvatske reprezentacije

HRVATSKA U-19 nogometna reprezentacija započela je kvalifikacije za Europsko prvenstvo uvjerljivom 6:0 pobjedom protiv Farskih otoka u Rudešu. U prvom poluvremenu Hrvatska je povela ekspresnom ofenzivom talenata Dinama i Hajduka. U 38. minuti zabio je Dinamov Gabrijel Rukavina, a minutu kasnije isti je igrač asistirao Hajdukovom Roku Brajkoviću.

U drugom poluvremenu vodstvo je podebljano autogolom Sølvija Johanssena, a za 4:0 zabio je Brajković, ponovno na asistenciju Rukavinu. Bayernov Lovro Zvonarek u 59. minuti zabio je za 5:0, a konačni rezultat postavio je Dinamov Marko Brkljača u 81. minuti.

Hrvatska će u ovom ciklusu odigrati još dvije utakmice odigrati protiv Finske (19. studenoga) i Izraela (22. studenoga), obje se također igraju u Rudešu od 12 sati. Europsko prvenstvo za nogometaša do 19 godina igra se iduće godine na Malti.