Hrvatski as lani je bio hit u Francuskoj. Sada je osuđen na mrvice i poraze

LOVRO MAJER je i u Rennesovom porazu (1:0) kod Montpelliera u 32. kolu nastavio dobivati skromnu minutažu nakon što je prošle sezone ekspresno po dolasku iz Dinama za 12 milijuna eura postao zvijezda. Na kraju prve sezone u Francuskoj, koju je završio sa šest golova i devet asistencija, ugledni L'Equipe uvrstio ga je u najbolju momčad, a brojni francuski mediji proglasili su ga najboljim pojačanjem te sezone.

No, šest kola prije kraja ove postoji razlog zašto je Majer na samo jednom golu i tri asistencije. Trener Bruno Genesio ga je u 32 kola samo 13 puta koristio kao prvotimca, a danas je po 13. put ušao kao rezerva, i to samo zadnjih devet minuta, iako je Rennes još od 53. minute imao igrača više. No, tri minute nakon Majerovog ulaska Stephy Mavididi zabio je za pobjedu Montpelliera i treći poraz Rennesa u zadnje četiri utakmice. Majerov klub tako je sve dalje od Europe.