Irving vodio Dallas do pobjede protiv Zupčevih Clippersa, poraz i za Bogdanovića

LOS ANGELES CLIPPERSI bili su domaćini Dallas Mavericksa u jednoj od ukupno devet utakmica odigranih u noći na četvrtak u NBA ligi. Bila je to prva utakmica Kyrieja Irvinga za Mavse, a u svom debiju vodio ih je do pobjede 110:104. Osmerostruki All-Star igrač i prvak s Cleveland Cavaliersima iz 2016. godine bio je prvo ime Mavsa koji su utakmicu u Los Angelesu odigrali bez svoje prve zvijezde Luke Dončića.

Odigrao je 37 minuta i iskoristio ih za 24 koša, četiri skoka i pet asistencija. Bio je jedan od petorice igrača Mavsa koji su ubacili dvoznamenkast broj koševa. Najbolji uz njega bili su Tim Hardaway Jr. s 19 te bivši igrač Clippersa Reggie Bullock s 18 poena, pet skokova i šest asistencija. Od tih 18 koševa, 15 ih je ubacio u prvoj četvrtini. Norman Powell s 24 koša i sedam uhvaćenih lopti, Terance Mann s 21 i Paul George s 20 koševa bili su najbolji kod Clippersa.

Ivici Zupcu nedostajao je jedan koš za double-double učinak. Pogodio je sva tri pokušaja iz igre, tri od pet s crte slobodnih bacanja, ubacio devet poena i imao 10 skokova. Imao je i dvije blokade, a jednom od njih je oduševio navijače koji su napravili buku u dvorani te suigrače koji su ustali sa svojih stolaca.

Bogdanović s 15 koševa najbolji kod Pistonsa

Poraz, i to uvjerljiv, upisali su i Detroit Pistonsi Bojana Bogdanovića. Od njih su bolji bili Cleveland Cavaliersi 113:85 prevođeni s 20 koševa i 16 skokova Jarretta Allena. Bogdanović je bio najučinkovitiji igrač Pistonsa unatoč lošoj šuterskoj večeri, tek četiri ubačaja iz 13 pokušaja i za njega ispodprosječnih 15 poena.