Izbacio je Hrvatsku s prošlog Eura. 10 dana pred novi obračun na EP-u zabio 3 gola

ŠPANJOLSKA je deset dana prije prve utakmice na Euru protiv Hrvatske, u prijateljskom meču pobijedila Andoru 5:0. Prvi gol postigao je Ayoze Perez u 24. minuti, a suparnika su dotukle zamjene koje je uveo izbornik Luis De la Fuente.

Zanimljivo, sva četiri gola u nastavku postigli su igrači koji su golovima izbacili Hrvatsku u drami osmine finala prošlog Eura. Španjolska je tada nakon produžetaka pobijedila 5:3. Ferran Torres i Mikel Oyarzabal zabili su Livakoviću prije tri godine, a sinoć je Andori prvi postigao jedan, a drugi čak tri gola. Oyarzabal je inače na Euru 2021. za Španjolsku protiv Hrvatske zabio peti, odlučujući gol.

> KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOLOVE ŠPANJOLSKE

De la Fuente je otvorio utakmicu s Davidom Rayom na golu, u obrani su zaigrali Llorente, Vivian, Cubarsi i Grimaldo, na sredini terena Pedri, Garcia i Baena, a u napadu Ferran Torres, Morata i Ayoze Perez. U nastavku su zaigrali i Cucurella, Lopez, Zubimendi, Oyarzabal, te Le Normand.

Španjolsku prije Eura i Hrvatske čeka još prijateljska utakmica sa Sjevernom Irskom 8. lipnja u Palma de Mallorci.