Liga nacija

Jedva tri tisuće ljudi na utakmici reprezentacije, pogledajte kako izgleda Maksimir

HRVATSKA nogometna reprezentacija vratila se na Maksimir prvi put nakon 21. ožujka 2019. godine i kvalifikacijskog ogleda za EP protiv Azerbajdžana.

To je ujedno bila i posljednja utakmica Hrvatske pred gledateljima na maksimirskom stadionu.

U petak je bilo prodano tek 2000 ulaznica za utakmicu protiv Švedske

Hrvatska je danas protiv Švedske u Ligi nacija prvi put igrala pred gledateljima nakon gotovo godinu dana, točnije nakon 19. studenoga 2019. godine i prijateljskog susreta protiv Gruzije (2:1).

U prodaju je od srijede pušteno gotovo 7000 ulaznica za tribine sjever i zapad, a prema informacijama od petka bilo je prodano tek 2000 ulaznica. Slaboj prodaji karata kumovalo je prije svega loše i hladno vrijeme u Zagrebu.

Atmosfera tijekom dvoboja protiv Švedske:

19:52 Završila je utakmica na Maksimiru, a Hrvatska je upisala drugu pobjedu zaredom nakon Švicarske u četvrtak. Okupljeni navijači su zaslužili sve pohvale zbog podrške nogometnoj reprezentaciji unatoč lošem vremenu.

19:46 Navijači su utihnuli prije odlične obrane Dominika Livakovića koji je spriječio Marcusa Berga da postigne gol glavom.

19:41 Veliko slavlje navijača je uslijedilo nakon pogotka Andreja Kramarića. Većina njih na sjevernoj tribini se već sakrila ispod krova od kiše koja i dalje pada.

19:37 S tribina se čuje uzvik "Mi Hrvati", navijači u posljednjih 10 minuta utakmice podrškom daju sve od sebe.

19:26 Utišan je Maksimir nakon pogotka Švedske, ali i bolje igre gostiju u drugom dijelu.

19:23 Očekivano, navijači su utihnuli nakon pogotka Marcusa Berga za 1:1.

19:21 Navijanju sa sjeverne tribine prvi su se put pridružili navijači na zapadnoj tribini.

19:17 Mateo Kovačić je iz igre ispraćen pljeskom. Umjesto njega je ušao Mario Pašalić.

19:11 Neke sudačke odluke počele su nailaziti na zvižduke navijača. Branič Švedske je uhvatio Luku Modrića u zagrljaj i nije ga pustio da potrči i pokuša blokirati ispucavanje vratara Olsena.

19:06 Odmah na početku drugog poluvremena navijači na Maksimiru su nastavili s pjesmom.

18:45 Kako je poluvrijeme odmicalo kraju, tako su i navijači utihnuli. Valja napomenuti kako kiša na Maksimiru i dalje nemilice pada.

18:34 Pogodak Hrvatske iz 32. minute ispraćen je gromoglasnim slavljem navijača koji su ponovno zapjevali "Volim te Hrvatsko".

18:29 Iako je rezultat još uvijek 0:0, tempo na terenu je vrlo visok, a takav je i na tribinama s kojih se sada pjeva "Zovi, samo zovi".

18:25 Ispod sjeverne tribine izvješen je transparent u kockastom na kojem velikim crnim slovima piše Hrvatska.

18:22 Iako kiša sve jače pada, hrvatski navijači na sjevernoj tribini su raspjevani. Trenutno se ori "Volim te Hrvatsko".

18:10 Na stadionu je po prohladnom i kišnom vremenu 3000 gledatelja

17:57 Iz Hrvatskog nogometnog saveza nismo uspjeli dobiti informaciju o broju prodanih karata, već samo odgovor kako će broj gledatelja biti objavljen tijekom utakmice.

17:54 Na Maksimiru je sve jače počela padati kiša, više je policije nego gledatelja.

17:40 Pola sata prije početka utakmice na Maksimiru nema gužve.