Junak Italije nakon drame s Hrvatskom: Gol? Del Piero mi je je bio dječački idol

HRVATSKA je golom Luke Modrića do 98. minute imala prolaz u osminu finala Eura protiv Italije, ali nije izdržala. U osmoj minuti sudačke nadoknade gol za remi koji Italiju vodi dalje, a Hrvatsku vrlo vjerojatno vodi kući zabio je Mattia Zaccagni. Igrač Lazija je zabio krasan gol, koji neodoljivo podsjeća na onaj pogodak Alessandra Del Piera u polufinalu Svjetskog prvenstva 2006. za 2:0 protiv domaćina Njemačke. S tim se slaže i sam Zaccagni.

''Del Piero je bio moj idol, imao sam njegov poster kao dijete.'', rekao je krilni napadač Lazija kojem je ovo prvi gol za Azzure u karijeri i koji je u zadnji trenutak upao u sastav za Euro. Pokazalo se dobitnom odlukom Spallettija.

''Mnoge su mi slike prošle kroz glavu. Bila je to neopisiva emocija, presretan sam. Iskreno, nisam shvaćao da je to bio zadnji udarac na utakmici. Kad je lopta došla do mene, a Calafiori ju je sjajno poslao, nisam razmišljao dvaput. Zabio sam, a onda su se svi bacili na mene. Uništili su me.''