Kruno Jurčić osvojio Kup golom u 87. minuti i donio klubu prvi trofej u povijesti

HRVATSKI trener i brončani reprezentativac iz 1998. godine Kruno Jurčić ostvario je sjajan rezultat na klupi egipatskog Pyramidsa. Njegov klub je u finalu tamošnjeg Kupa rezultatom 1:0 svladao ZED i došao do prvog trofeja u klupskoj povijesti. Gol odluke postigao je napadač iz Konga Fiston Mayele u 87. minuti.

Kada se činilo da će utakmica otići u produžetke, ukazao se Mayele i zabio za povijesni trijumf kluba iz Kaira. Najtrofejniji egipatski klub Al Ahly je ispao još u osmini finala i Jurčićevi izabranici su sjajno iskoristili priliku za trijumf. Pyramids je dosad dva puta bio viceprvak i dva puta je gubio finale Kupa.

Kruno Jurčić je u trenerskoj karijeri vodio NK Istru 1961, Slaven Belupo, Lokomotivu, Maribor, Adanaspor, Saudijsku Arabiju, Al Nassr (Riyadh), Baniyas, Al Nasr (Dubai) te Dinamo Zagreb u čak tri navrata.