Linsanity se vratio: Predvodio epski povratak Hornetsa za povijesni poraz Spursa

Screenshot: Youtube

SJEĆATE LI SE Jeremyja Lina? Prije četiri godine bio je najveća američka i jedna od najvećih svjetskih sportskih priča.

Visine iz tog vremena dosegnuo je u sinoćnjoj pobjedi njegove Charlotte nad San Antoniom (91:88) koja je veliki podvig, jer u drugoj četvrtini Hornetsi su na svom terenu gubili čak 23 koša razlike (7:30) protiv jedne od najboljih momčadi u NBA.

Lin je s klupe predvodio veliki preokret s 29 koševa i 7 skokova, kojim se Charlotte približio play-offu, trijumfalni niz San Antonia zaustavio na šest pobjeda, te postavio negativni rekord suparnika, koji od početka ere Tima Duncana, dakle od 1997., nije ispustio ovako visoku prednost.

Lin je gađao 11/18 i zabio sva četiri pokušaja za tricu, od čega tri u četvrtoj četvrtini, a postigao je i ključni koš za pobjedu 48 sekundi prije kraja utakmice.

"Bio je spektakularan i nije bilo šanse da ga zaustavimo. Odigrao je savršenu uutakmicu, predivno!" nije se u komplimentima suparniku zaustavljao Gregg Popovich, legednarni trener Spursa.