LUDI PREOKRET ŽIDOVSKOG MARADONE U zadnje tri minute poraz 1:3 pretvorio u pobjedu

Screenshot: Youtube

NAJVEĆI izraelski nogometaš dokazuje taj status i u djedovskim godinama, točnije nakon što je zagazio u 38.

Yossi Benayoun proslavio se u West Hamu i Liverpoolu, nakon čega je igrao za Chelsea, Arsenal i QPR, a pod stare dane vratio se u domovinu i zaigrao za četvrti klub tamo. Poslije Hapoel Be'er Sheve, Maccabi Haife i Maccabi Tel Aviva, počastio je navijače Beitara iz Jeruzalema.

Za 11. klub u karijeri debitirao je kao zamjena i to u krajnje nepovoljnim okolnostima. Ušao je u 55. minuti prve, domaće utakmice prvog pretkola Europa Lige, u trenutku kada je Vašaš iz Budimpešte imao uvjerljivo vodstvo 3:1.

Ali, Benyauon je imao druge planove i čekao je sami kraj utakmice da ih ostvari. U 88. minuti je postigao gol za 2:3, dvije minute kasnije namjestio izjednačujući, da bi mu suigrači, nadahnuti ovakvom partijom "živahnog starčića", u trećoj minuti nadoknade zabili za epski preokret 4:3!