Premiership

MANCHESTER UNITED - LEEDS 6:2 Težak poraz Bielse u ludoj utakmici na Old Traffordu

MANCHESTER UNITED je na Old Traffordu pobijedio Leeds Uniteda rezultatom 6:2.

Golove za United postigli su McTominay (2', 3'), Fernandes (20', 70' penal), Lindelof (37') i James (66'), dok su strijelci za goste bili Cooper (42') i Dallas (73').

Utakmica je ponudila pregršt golova i šansi tako da su golmani obje momčadi stalno bili zaposleni.

McTominay za rekord

United je odmah na početku postigao dva gola, a strijelac je bio McTominay. Ovaj veznjak pogađao u drugoj i trećoj minuti za Unitedovih 2:0 čime je postao prvi igrač u povijesti Premiershipa koji je u prve tri minute postigao dva pogotka.

Bruno Fernandes (20') i Lindelof (37') su povisili na 4:0, a gol za goste pred odlazak na odmor postigao je Cooper (42').

Golovi i šanse nastavili su se nizati i u drugom poluvremenu. Leeds je opasno prijetio, ali United je preko Jamesa stigao do prednosti od 5:1 u 66. minuti. Šesti gol za United postigao je Fernandes iz penala u 70. minuti.

Bielsa od 1992. nije primio, a United od 2011. nije postigao šest golova

Konačnih 6:2 postavio je Dallas u 73. minuti, a pravo je čudo da do kraja utakmice nije pao niti jedan gol.

Ovo je bio prvi put nakon kolovoza 2011. godine i pobjede nad Arsenalom (8:2) da United postigne šest golova u prvenstvu, a isto tako ovo je bio prvi put nakon 1992. godine da momčad koju vodi Marcelo Bielsa primi šest golova.

United je sada treći na tablici, a ima bod i utakmicu manje od drugoplasiranog Leicestera. Leeds je sada na 14. mjestu.