Miljenik Torcide zaigrao nakon više od tri godine

KAMERUNSKI napadač i bivši igrač Hajduka Franck Ohandza (31) odigrao je prvu utakmicu nakon više od tri godine pauze. Ohandza je član kineskog drugoligaša HLJ Ice Cityja, koji je slavio na gostovanju kod Shanghai Jiading Huilong s 3:2. Devet minuta prije kraja Kamerunac je ušao u igru i umalo je zabio gol. Nakon sjajne akcije njegov udarac je završio na gredi.

Ohandza je bio bez kluba od 1. siječnja 2020. godine, a posljednju je utakmicu odigrao prije dvije godine. Odnosno, u kolovozu 2019. godine kada je upisao 14 minuta u susretu kineske Superlige između Henana i Jiangsua.

U travnju ove godine je potpisao za HLJ Ice City do kraja ove godine, no zbog niza ozljeda nije zaigrao sve do danas. Ohandza je bio miljenik navijača Hajduka, gdje je dobio nadimak Frane Zolja, a Poljud je napustio u zimu 2018. godine, kada je potpisao za kineski Shenzhen, koji ga je platio 1.2 milijuna eura. Ukupno je za Hajduk upisao 68 nastupa, 26 pogodaka i 12 asistencija.