LIGE PETICE

NAPOLI - TORINO 2:1 Napolitanci u naletu, Torino izgubio sedmi put zaredom

ZA TORINO je stadion San Paulo i nakon 11 godina ostao tabu tema.

Napoli je pobijedio Torino 2:1 u 26. kolu Serie A i drži šesto mjesto, koje vodi sljedeće sezone u Europa ligu.

Ranije danas Lazio je svladao Bolognu 2:0 i preuzeo prvo mjesto u talijanskom prvenstvu

Torino je posljednji put slavio pod Vezuvom 2009. godine, a ni večeras nije mogao ništa više do časnog poraza. Momčad Gennara Gattusa povela je u 19. minuti. Lorenzo Insigne odlično je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a branič Kostas Manolas glavom je zakucao loptu u mrežu za 1:0.

Embed from Getty Images

Do drugog gola na utakmici čekalo se do 82. minute. Dries Mertens, koji s Marekom Hamšikom dijeli prvo mjesto na vječnoj ljestvici klupskih strijelaca s po 121 golom, savršeno je s lijeve strane pronašao Giovannija Di Lorenza na drugoj vratnici, a desni je bek iz blizine pogodio i odveo domaće prema pobjedi.

Počasni gol za Torino u 91. minuti zabio je glavom napadač Simone Edera nakon ubačaja Cristiana Ansaldija s lijeve strane.

Napoli je u sjajnoj seriji od osam utakmica bez poraza, uz sedam pobjeda i remi.

Na drugoj strani, Torino je vezao čak sedmi poraz, od čega šesti u Serie A, gdje drži 14. mjesto s pet bodova više od Genoe, koja je u zoni ispadanja.