Novi poraz Jarnijeve U-17 Hrvatske na Euru. Blizu je ispadanja

HRVATSKA U-17 reprezentacija izgubila je 2:1 od Švicarske na Europskom prvenstvu u Mađarskoj. Švicarska je povela u devetoj minuti preko Demira Xhemalija, a u 32. je izjednačenje reprezentaciji Roberta Jarnija donio Sergej Levak. Hrvatska je u završnici ostala bez boda.

Švicarska je golom Marvina Akahomena u 83. minuti došla do pobjede. Hrvatskoj je ovo bio drugi poraz u dva kola. U prvoj utakmici Hrvatska je izgubila od Engleske 1:0, a u trećem će kolu 24. svibnja od 15 sati igrati protiv Nizozemske. Najbolje dvije reprezentacije proći će u završnicu turnira.

Hrvatskoj je ostala samo teoretska šansa za prolaz. Ako Nizozemska savlada Englesku i u posljednjem kolu Hrvatska dobije Nizozemsku dovoljno visokim rezultatom da bude najbolja u tom krugu, a Švicarska, koja je već osigurala četvrtfinale, svlada i Englesku, tada bi se moglo dogoditi malo čudo.