Pogledajte golčinu Xhake u pobjedi kojom je Leverkusen krenuo u obranu titule

Screenshot: Sportklub

GRANIT XHAKA je novu sezonu Bundeslige otvorio spektakularnom golčinom. Švicarski veznjak je u prvoj utakmici sezone, onoj njegovog Bayer Leverkusena i Borussije Monchengladbach, zabio za vodstvo Leverkusena od 1:0. Raspalio je Xhaka u 12. minuti s 30-ak metara i pogodio ravno u rašlje. Jonas Omlin na golu domaćih nije imao nikakve šanse. Gol pogledajte OVDJE.

Do kraja utakmice vidjeli smo još četiri gola. Florian Wirtz je u 38. minuti udvostručio vodstvo Leverkusena i činilo se kako će momčad Xabija Alonsa u obranu naslova krenuti jednako dominantno kako ga je i osvojila. Ipak, drugo poluvrijeme je donijelo bolju igru Gladbacha.

Nico Elvedi je u 59. minuti smanjio na 2:1, a rezultat je na 2:2 postavio Tim Kleindiest u 85. minuti susreta. Usprkos tome, Leverkusen je nastavio gdje je lani stao. Sudac je pokazao najmanje deset minuta nadoknade, a u 11. minuti Wirtz je ponovno bio precizan i donio Leverkusenu tri boda.