hrvatski nogometaši

Lorenco Šimić u Poljskoj zabio treći gol ove sezone, pogledajte ga

HRVATSKI stoper Lorenco Šimić, nekadašnji mladi reprezentativac te član Hajduka i Rijeke, zabio je za Zaglebie iz Lubina u pobjedi 2:1 (0:0) u gostima Wisle u Krakowu u susretu 11. kola poljskog prvenstva.

Šimić je odigrao cijelu utakmicu, a zabio je izjednačujući pogodak za 1:1 u 68. minuti. Ove sezone treći put se upisao na listu strijelaca.

Njegov klub Zaglebie je četvrti na ljestvici s 18 bodova, četiri manje od vodeće Legije, dok je Wisla 12. na ljestvici s 10 bodova.

Splićanin Šimić karijeru je počeo u mlađim uzrastima Hajduka, za prvu momčad odigrao je 27 utakmica te u siječnju 2017. godine prešao u Sampdoriju u transferu od 1,5 milijuna eura. Nikada nije zaigrao za klub iz Genove, već je minutažu skupljao na posudbama u drugoligašima Empoliju i SPAL-u, isto je pokušao u Rijeci ali nije uspio i napustio je klub bez službenog nastupa. Nakon posudbe u Dunajskoj sredinom ovog ljeta Sampdoria ga je prodala u Poljsku za 250 tisuća eura.