NOGOMET

Pogledajte ludo slavlje Argentine nakon osvojene titule. Bacali su Messija u zrak

EUROPSKA nogometna federacija (UEFA) i Južnoamerička nogometna federacija (CONMEBOL) prošle su godine dogovorile odigravanje dvoboja između europskog prvaka i pobjednika Copa Americe za trofej nazvan Finalissima. Utakmica je odigrana u Londonu, a Argentina je u njoj pobijedila Italiju 3:0.

U utakmici na Wembleyju pred 87.000 ljudi nije bilo previše neizvjesnosti. Argentina je slavila golovima Lautara Martineza iz 28., Angela Di Marije iz prve minute sudačkog produžetka prvog poluvremena i Paula Dybale iz 94. minute. Igračem utakmice proglašen je Lionel Messi, asistent kod prvog gola za Argentinu. Kraj utakmice obilježila je proslava u kojoj su ga suigrači bacali u zrak.