Europsko prvenstvo

VIDEO Nizozemska vratarka u posljednjoj sekundi Njemicama udarac obranila glavom

NIZOZEMSKA je u drugom kolu druge faze Europskog prvenstva u Danskoj svladala Njemačku rezultatom 28:27.

Njemačka je u posljednjoj minuti dva puta mogla stići do izjednačenja, ali je u oba navrata udarce njemačkih igračica branila vratarka Tess Wester.

Wester je protiv Njemica ukupno skupila 17 obrana

Prvo je na ulasku u posljednju minutu u kontru otišla Julia Behnke, ali njen udarac sjajno zaustavlja spomenuta Wester. U sljedećem napadu Nizozemke netočno guraju loptu na pivota, a Njemice ovoga puta u kontri pronalaze Marlene Zapf.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ OBRANE WESTER.

Ona je s desnog krila uputila udarac od 101 km/h, ali je njen šut pogodio Wester u glavu i donio Nizozemskoj drugu pobjedu na turniru. Wester je bila nizozemska junakinja ne samo zbog dvije obrane na kraju utakmice nego zbog ukupno 17 obrana, koliko ih je skupila na cijeloj utakmici.

Hrvatska zahvaljujući Nizozemskoj možda može proći i s porazom

Trijumfom su Nizozemke omogućile Hrvatskoj da u polufinale prođe pobjedom ili remijem protiv Njemačke u utorak, a ako Nizozemska svlada Rumunjsku, onda je izabranicama Nenada Šoštarića za polufinale dovoljan i poraz od jedan razlike.

Susret je na rasporedu od 18:15, a prijenos je na PlanetSportu.