NOGOMET

Pomogao je Hajduku osvojiti juniorski naslov, sad zabija za U-20 reprezentaciju SAD-a

NOGOMETNA reprezentacija igrača Sjedinjenih Američkih Država do 20 godina uvjerljivo je svladala vršnjake koji se natječu za Sv. Kristofor i Nevis. Rezultat ogleda igranom u prvenstvu Sjeverne, Centralne Amerike i Kariba bio je 10:0 u korist SAD-a. Jedan od golova zabio je i igrač Hajduka.

Među igračima koji su na reprezentativnoj obvezi sa SAD-om je i Hajdukov junior Rokas Pukštas kojem je trener prve momčadi Valdas Dambrauskas dao priliku i da se okuša među profesionalcima. Bilo je to u utakmici 33. kola Prve HNL kad je 17-godišnji veznjak odigrao 82. minute susreta protiv Hrvatskog dragovoljca.

U rezultatski uvjerljivoj pobjedi SAD-a Pukštas je odigrao 60 minuta i zabio četvrti gol za svoju reprezentaciju. Pogodio je glavom u sudačkoj nadoknadi prvog dijela nakon izvedenog kornera s desne strane.

Pukštas je u Prvoj HNL za juniore upisao 23 nastupa i zabio 10 golova te tako pomogao Hajduku stići do naslova.