PSG bez Messija i Neymara izgubio derbi. Zašto je to dobro za prvenstvo?

PRVI PORAZ sezone u prvenstvu doživio je PSG kod Lensa (3:1) u derbiju 17. kola Ligue 1, ali i dosadašnjeg dijela prvenstva. Tako je drugoplasirani Lens "spasio prvenstvo" jer je pobjedom nad aktualnim prvakom i liderom gotovo prepolovio zaostatak za njim, sa sedam na četiri boda. PSG je, inače, derbi igrao prilično oslabljen, bez Lea Messija, koji se odmara nakon trijumfa na SP-u, i suspendiranog Neymara.

Lens je protiv oslabljenog PSG-a poveo u 5. minuti golom Przemyslawa Frankowskog, ali je samo tri minute kasnije izjednačio Hugo Ekitike. Prednost Lensu vratio je Lois Openda u 28. minuti, a konačan rezultat postavio je Alexis Claude-Maurice u 48. minuti.

Premda je PSG daleko najbogatiji francuski klub s najboljom momčadi, ovakav ishod ne može se nazvati senzacijom jer Lens nije slučajno nedodirljiv na drugom mjestu na praktički polovici sezone. Uostalom, do sada je izgubio samo jednu utakmicu. Ipak, ovo je iznenađenje koje vraća zanimljivost u francusko prvenstvo.