Rijeka zbog Armade mora platiti 100 tisuća eura. Zabranjena su im i gostovanja

KROVNA europska nogometna organizacija UEFA kaznila je hrvatskog viceprvaka Rijeku sa 100 tisuća eura zbog divljanja Armade u Ljubljani na utakmici Olimpije i Rijeke u play-offu Konferencijske lige. Također, Rijeka će tri iduće europske utakmice u gostima morati igrati bez svojih navijača.

Podsjetimo, nakon 1:1 na Rujevici u uzvratu je Rijeka doživjela pravi potop. Olimpija je slavila rezultatom 5:0 i nanijela Riječanima najteži europski poraz u povijesti kluba. Uz sramoćenje na terenu, Armada je u drugom poluvremenu bakljadom prekinula utakmicu na dvadesetak minuta, a neke baklje bile su bačene i prema domaćim tribinama s "običnim" navijačima.

Rijeka će uz sve ovo morati kontaktirati Olimpiju i podmiriti materijalnu štetu jer je u gostujućem sektoru uništeno oko 300 stolica. Olimpija je zbog sigurnosnih propisa i povika "Cigani, Cigani" kažnjena s 85 tisuća eura i uvjetnom kaznom zatvaranja stadiona na jednu utakmicu, koja će se aktivirati ako se ovi propusti ponove.