SAUDIJSKA ARABIJA - EGIPAT 2:1 Saudijci pobijedili nakon 20 godina, Salahov Egipat razočarao

U VOLGOGRADU, posljednjem kolu grupe A, Saudijci su pobijedili Egipćane 2:1 golom doslovce u posljednjoj sekundi susreta.

>> URUGVAJ - RUSIJA 3:0 Urugvaj uništio Rusiju i pobjegao od Hrvatske

Egipćani su poveli golom njihove najveće zvijezde Mohameda Salaha (22'), a za Saudijce je izjednačio Salman Al-Faraj iz kaznenog udarca (45' + 7'). U petoj minuti sudačke nadoknade Salem Al-Dawsary iz voleja donosi pobjedu Saudijcima.

Saudijci su u 40. minuti imali još jedan kazneni udarac, ali je šut Fareda Al Mutawalleda zaustavio egipatski vratar Essam El Haddary koji je na ovoj utakmici s 45 godina, pet mjeseci i 10 dana postao najstariji igrač koji je ikad nastupio na svjetskim prvenstvima.

>> S 45 godina ušao u legendu: Veliki Egipćanin srušio rekord SP-a i obranio penal