europa liga

Široki domaćim porazom pokvario čudesnu večer bh. nogometa

FANTASTIČNU večer za predstavnike BiH u prvom pretkolu Europa lige pokvario je Široki domaćim 1:2 porazom od Kairat Almatyja iz Kazahstana.

Gosti su poveli u 29. minuti preko Eseole, izjednačio je Ivan Enin u 34. minuti, a gol za veliku pobjedu gostiju u 58. minuti je zabio opet Eseola.

Zrinjski je protutnjao Skopljem i s 3:0 je pobijedio Akademiju Pandev, dok je Radnik iz Bijeljine senzacionalno lako pobijedio 2:0 ugledni Spartak iz Trnave.

Zrinjski je odigrao sjajnu utakmicu u Skoplju i domaćim igračima nije pružio nikakvu šansu. Mostarci su slavili golovima Hadžića, Mandića i Govedarice.

Uzvrat se za sedam dana igra u Mostaru, no već sad je jasno da je Zrinjski jednom nogom u drugom pretkolu, gdje ih čeka nizozemski Utrecht.

Radnik je svoj domaći susret protiv Dinamovog starog poznanika, Spartaka iz Trnave, igrao u Banjoj Luci, no domaćima to nije smetalo da igrom i rezultatom deklasiraju goste. Briljirali su Nedim Mekić i Velibor Đurić koji su bili i strijelci.